175E2CL15.5
Littelfuse Inc.
Producto No:
175E2CL15.5
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 175A 15.5KVAC CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Hazardous Locations
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 175A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 60kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 21.130" L x 3.000" W x 7.940" H (536.70mm x 76.20mm x 201.68mm)