18-S160B-C
Qualtek
Producto No:
18-S160B-C
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
CBL TIE LOCKING BLACK 50LBS 6.3"
Guía del usuario
Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Screw Mount, Mounting Hole
Product Status Obsolete
Series 18
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 0.525' (160.00mm, 6.30")
Package Bulk
Width 0.189" (4.80mm)
Length - Approximate 6.25"
Bundle Diameter 1.45" (36.80mm)