1812-682H
API Delevan Inc.
Producto No:
1812-682H
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.190" (4.83mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 409 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Series 1812
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 27MHz