18251A362JAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
18251A362JAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 3600PF 100V NP0 1825
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3600 pF