18STRBLUSXL100
Remington Industries
Producto No:
18STRBLUSXL100
Descripción:
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 100'
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series SXL
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 16/30
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.107" (2.72mm)