195D155X9010C2W
Vishay Sprague
Producto No:
195D155X9010C2W
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 1.5UF 10% 10V 0905
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.055" (1.39mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 0905 (2114 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF