199D225X0035B2C1
Vishay Sprague
Producto No:
199D225X0035B2C1
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF