Hogar / Tantalum Capacitors / 199D336X9010D2B1E3
minImg
199D336X9010D2B1E3
Vishay Sprague
Producto No:
199D336X9010D2B1E3
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF