199D474X9050A2V1
Vishay Sprague
Producto No:
199D474X9050A2V1
Descripción:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.47 µF