Hogar / Tantalum Capacitors / 199D475X0035C2A1E3
minImg
199D475X0035C2A1E3
Vishay Sprague
Producto No:
199D475X0035C2A1E3
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF