1C25Z5U103M100B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
1C25Z5U103M100B
Descripción:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series Monolythic®, 1C25
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF