1ED020I12FA2XUMA2
Infineon Technologies
Producto No:
1ED020I12FA2XUMA2
Paquete:
PG-DSO-20
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC IGBT DVR 1200V 2A DSO20
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Rise / Fall Time (Typ) 30ns, 50ns
Voltage - Isolation 4500Vrms
Current - Peak Output -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-DSO-20
Pulse Width Distortion (Max) -
Series Automotive, AEC-Q100, EiceDriver™
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Number of Channels 1
Technology Magnetic Coupling
Voltage - Output Supply 13V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Forward (Vf) (Typ) -
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) -
Current - Output High, Low 2A, 2A