1EZ120D5-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
1EZ120D5-TP
Paquete:
DO-41
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 91.2 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 550 Ohms