Hogar / TVS Diodes / 1K5SMPC18APH
minImg
1K5SMPC18APH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
1K5SMPC18APH
Paquete:
SMPC4.6U
Descripción:
1500W, 18V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
En stock : 3595
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMPC4.6U
Series Automotive, AEC-Q101, 1K5SMPC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V