1N5280BE3/TR
Microchip Technology
Producto No:
1N5280BE3/TR
Paquete:
DO-35 (DO-204AH)
Descripción:
VOLTAGE REGULATOR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 144 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 190 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2400 Ohms