1N5393-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1N5393-E3/54
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
DIODE DO15 200V 1.5A 175C
En stock : 30858
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 200 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 1.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -50°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1.5A