1N5651A/TR
Microchip Technology
Producto No:
1N5651A/TR
Paquete:
DO-13
Descripción:
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO13
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 47.8V