1N5653A/TR
Microchip Technology
Producto No:
1N5653A/TR
Paquete:
DO-13
Descripción:
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO13
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-13
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 92V
Package / Case DO-13
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58.1V