1N5924BRL
onsemi
Producto No:
1N5924BRL
Fabricante:
onsemi
Paquete:
Axial
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 7 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 4 Ohms