1N5944BP-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
1N5944BP-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 47.1 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms