1N5953BG
onsemi
Producto No:
1N5953BG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
Axial
Descripción:
DIODE ZENER 150V 3W AXIAL
En stock : 2617
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 114 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 150 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 600 Ohms