1PS59SB10,115
NXP USA Inc.
Producto No:
1PS59SB10,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SMT3; MPAK
Descripción:
DIODE SCHOT 30V 200MA SMT3 MPAK
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Capacitance @ Vr, F 10pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMT3; MPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 25 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 125°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA