1SMB28CAT3G
Littelfuse Inc.
Producto No:
1SMB28CAT3G
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
SMB
Descripción:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 310pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V