1V5KE130CA
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
1V5KE130CA
Paquete:
DO-201AD
Descripción:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201AD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 124V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AD
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 179V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 111V