200MJ31-7
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
200MJ31-7
Descripción:
FUSE CRTRDGE 200A 415VAC CYLINDR
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 200A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.213" Dia x 1.594" L (30.80mm x 40.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 415 VAC