200TXW39MEFC8X25
Rubycon
Producto No:
200TXW39MEFC8X25
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 39UF 20% 200V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 420 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 39 µF