200WXA100MEFC16X20
Rubycon
Producto No:
200WXA100MEFC16X20
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 381 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series WXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 457.2 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF