Conta-Clip, Inc.
Producto No:
2098.0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FUSE CERAMIC 4A 250VAC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 16 |
| Response Time | Fast Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 4 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.984" L (5.00mm x 25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SI |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Conta-Clip, Inc. |
| Package | Box |