20KPA160CA
Littelfuse Inc.
Producto No:
20KPA160CA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 160VWM 258VC P600
En stock : 559
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 78.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 258V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V