20KPA192A
Littelfuse Inc.
Producto No:
20KPA192A
Descripción:
TVS DIODE 192VWM 309VC P600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 65.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 214.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 309V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 192V