20KPA32C
Littelfuse Inc.
Producto No:
20KPA32C
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 32VWM 57.02VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 372A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.77V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 20KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 57.02V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 32V