20KPA60A
Littelfuse Inc.
Producto No:
20KPA60A
Descripción:
TVS DIODE 60VWM 97.6VC P600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 207A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 67V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 97.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V