20KPA68A
Littelfuse Inc.
Producto No:
20KPA68A
Descripción:
TVS DIODE 68VWM 110VC P600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 183.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 76V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 20000W (20kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 110V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 68V