2214F/2TDHO
ebm-papst Inc.
Producto No:
2214F/2TDHO
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN AXIAL 220X50.8MM 24VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 465.0 CFM (13.02m³/min)
Noise 62.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 30VDC
RPM 4250 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Aluminum
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 50.80mm
Operating Temperature -13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 220mm Dia
Weight 2.3 lbs (1 kg)
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series 2200FTD
Power (Watts) 35 W
Package Box
Base Product Number 2214F