2220AC104MAT1A
KYOCERA AVX
Producto No:
2220AC104MAT1A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.130" (3.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF