2225AC683KAT3A\SB
KYOCERA AVX
Producto No:
2225AC683KAT3A\SB
Descripción:
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 2225
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF