225CKS450MJM
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225CKS450MJM
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150.715Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series CKS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF