TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
2267185-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CORD 10AWG EV TYPE 1 TO CBL 20'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 105°C |
| 1st Connector | EV Type 1 |
| Voltage Rating | 240VAC |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 32A |
| 2nd Connector | Cable |
| Shielding | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10 AWG |
| Series | - |
| Length | 20.00' (6.10m) |
| Approved Countries | United States |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Approval Agency Marking | UL |
| Style | Male Plug to Leads |
| Features | Charging, Electric Vehicles, Industrial Environments - IP66, Locking |
| Package | Bag |
| Cord Type | - |
| Base Product Number | 2267185 |
| Number of Conductors | 3 Power, 2 Signal |