22UL1007TPCBLU250
Remington Industries
Producto No:
22UL1007TPCBLU250
Descripción:
#22 UL1007 300V TOPCOAT BLU 250'
En stock : 24
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)