TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
2306960-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 3POS 4.00MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$14.934
$14.934
10
$14.62145
$146.2145
25
$14.23252
$355.813
50
$13.53237
$676.6185
100
$12.210255
$1221.0255
250
$12.132526
$3033.1315
500
$10.577072
$5288.536
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Heavy Duty Sealed Connector Series, MCP 1.5K/5.8 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | IP67/IP69K |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 2306960 |