TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
2307727-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
3P,2MM,B-B,REC,SRHZ,SMD,0.76AU
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9405
$0.9405
10
$0.79325
$7.9325
100
$0.71193
$71.193
500
$0.582483
$291.2415
1000
$0.51776
$517.76
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.080" (2.03mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 125V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | 118.1µin (3.00µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | AMPMODU |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2307727 |