Phoenix Contact
Producto No:
2322087
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
INTERFACE MOD HDR 26POS 12-24AWG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 24V |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Control Side Cable Retainer | Latches |
| Series | VARIOFACE, VIP |
| Current Rating (Per Contact) | 1 A |
| Length | 2.260" (57.40mm) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | LED |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Package | Bulk |
| Positions / Poles | 26 |
| Control Side Connection | Rectangular, Male |
| Width | 2.717" (69.01mm) |