23AR200LFTR
TT Electronics/BI
Producto No:
23AR200LFTR
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
En stock : 1373
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series 23
Power (Watts) 0.25W, 1/4W