23SR20KLFTR
TT Electronics/BI
Producto No:
23SR20KLFTR
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
TRIMMER 20KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.219" x 0.197" Face (5.56mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series 23
Power (Watts) 0.25W, 1/4W