2410ML-04W-B60-E00
NMB Technologies Corporation
Producto No:
2410ML-04W-B60-E00
Descripción:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
En stock : 253
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 25.0 CFM (0.700m³/min)
Noise 36.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.300A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 5300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Static Pressure 0.293 in H2O (73.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.144 lb (65.32 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series 2410ML
Power (Watts) 3.6 W