Hogar / Memory / 24AA044T-I/ST
minImg
24AA044T-I/ST
Microchip Technology
Producto No:
24AA044T-I/ST
Paquete:
8-TSSOP
Descripción:
IC EEPROM 4KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 1 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface I²C
Memory Organization 256 x 8 x 2
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-TSSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Access Time 400 ns
Memory Size 4Kbit
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 1.7V ~ 5.5V