Hogar / Memory / 24LC025T/SN
minImg
24LC025T/SN
Microchip Technology
Producto No:
24LC025T/SN
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 400 kHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface I²C
Memory Organization 256 x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Access Time 900 ns
Memory Size 2Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V