24UL1007SLDBRO1000
Remington Industries
Producto No:
24UL1007SLDBRO1000
Descripción:
HOOK-UP SOLID 24AWG BRN 1000'
En stock : 48
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand Solid
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Brown
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.053" (1.35mm)