24UL1007STRYEL1000
Remington Industries
Producto No:
24UL1007STRYEL1000
Descripción:
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 1000'
En stock : 44
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.053" (1.35mm)