24UL1007TPCYEL1000
Remington Industries
Producto No:
24UL1007TPCYEL1000
Descripción:
#24 UL1007 300V TOPCOAT YEL1000'
En stock : 10
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Jacket Color Yellow
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.056" (1.42mm)